Fethiye Ölüdeniz

Muğla’nın Fethiye İlçesine bağlı Ölüdeniz Türkiye’nin en tanınmış tatil beldelerinde biri. Yerli ve yabancı tatilciler tarafından çok tercih edilmesini nedenleri var elbette. Ölüdeniz turkuvaz rengi deniziyle, çam ormanlarıyla, plajıyla, Babadağ’ıyla, koyuyla ve yakın çevresindeki diğer gezilecek yerleriyle tatilcileri kendine çekiyor. Bazı yarışmalarda dünyanın en güzel plajı olarak da seçilen yer,  yerli ve yabancı ziyaretçilerin başlıca tercihlerinden.

Ölüdeniz Nerede? Muğla‘ya 140 km, Dalaman Havalinanına 64 km mesafede olan Ölüdeniz sahili, Fethiye Merkezin 13 km güneyinde kalıyor. Koordinatları: 36.547363, 29.121187

Nasıl gidilir? Hava, kara ve deniz yoluyla ulaşım mümkün. Havayoluyla gelmek isteyenler için en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı. Havalimanından servislerle Fethiye’ye ulaşım mümkün. Fethiye merkezinden de minibüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Aracınızla gelmek isterseniz Fethiye, Muğla-Antalya yolu üzerinde. Fethiye’den de Ölüdeniz’e tabelaları takip edebilirsiniz.

Nerede kalınır? 5 yıldızlı otellerden apart otellere, standart otel odalarından suitlere, bungalovlardan taş konaklara ya da tatil köylerine kadar çok farklı tarz ve özelliklerde konaklama imkanı bulunuyor.

Neler yapılır? Fethiye Ölüdeniz yüzmeden, tüplü dalışa, kano keyfinden tekne turuna, jeep safariden yamaç paraşütüne kadar pek çok aktivite imkanı sunuyor. Ölüdenizde yapılacak şeyler çok fazla. Belcekız Plajında, yoğun sezonda ve hafta sonları yer bulursanız, doyasıya yüzdükten sonra kıyıda dinlenirken Babadağ’dan süzülen yamaç paraşütlerini izleyebilirsiniz. Belki izlemekten fazlasını yapıp siz de yamaç paraşütü ile gökyüzünde süzülürsünüz…

Doyasıya yüzdükten sonra çam ağaçlarının arasında  yapacağınız yaklaşık bir saatlik bir doğa yürüyüşüyle Kayaköy’e varıp, Kayaköy Ören yerini ziyaret edebilirsiniz. 100-150 yıllık terk edilmiş yüzlerce ev, iki yamacın arasında sizleri karşılıyor. Gitmişken görmenizi tavsiye ederiz.

Yanıt Yok

  1. Pingback: Fethiye | Türkiye Gezi Rehberi 14 Temmuz 2013
  2. Pingback: Fethiye Kayaköy 14 Temmuz 2013

Cevap Yaz