Safranbolu Cam Teras – Nerede? Özellikleri ve giriş ücreti

Safranbolu Cam Teras: Kanyonlarıyla ünlü Safranbolu’nun en güzel kanyonlarından biri olan Tokatlı Kanyonu‘nun üzerine kurulmuş olan Cam Teras, bu muhteşem doğal güzelliği havadan seyretmek isteyenlere için çok güzel bir mekan. Yerden yaklaşık 70 metre yükseğe kurulan terasın üzerinde gezerken kendinizi bir boşlukta gezermiş gibi hissediyorsunuz. Teras oldukça sağlam çelik konstrüksiyondan ve sağlam camlardan yapılmış olmasına rağmen insan ayağının altındaki camdan tedirgin olmuyor değil. En nihayetinde cam yani… Tokatlı Kanyonunun manzarasını seyre ayrı bir heyecan katmak isteyenler mutlaka Cam Teras‘a çıkmalı.

Safranbolu Cam Teras Giriş Ücreti: 2018 yılı için belirlenen giriş ücreti sadece 4,50 lira. Bu heyecanı yaşamalısınız.

Cam Teras - Safranbolu Tokatlı KanyonuCam Teras’tan Tokatlı Kanyonu‘nu seyrettikten ve bol bol fotoğraf çektirdikten sonra kanyonu bir de içerden görmenizi tavsiye ederiz. Hatta vaktiniz varsa ve kendinize güveniyorsanız yaklaşık 9 km’lik bir yürüyüşle Safranbolu eski çarşısındaki tarihi evlerin arasından kanyon yürüyüşünüzü sonlandırabilirsiniz. Tokatlı Kanyonu’nda atla gezinti, semaverde çay, mangal keyfi gibi günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak etkinlikler de yapabiliyorsunuz.

Safranbolu’nun kanyonlarıyla da ünlü olduğunu belirtmiştik. Siz de bu kanyonlar içinde  en bilinelerden biri olan Tokatlı Kanyonu’nun üzerine kurulmuş olan Cam Seyir Terasını mutlaka ziyaret edin.

Bunun dışında Safranbolu’da gezilecek yerler: Kanyona girmeden önce Tokatlı Kanyonunun girişine 100 metre mesafedeki İncekaya Su Kemeri’ni de görmeden gitmeyin. Tokatlı Kanyonu hem doğal güzelliği hem de ziyaretçilere sunulan etkinlik imkanlarıyla görülmeye değer. Tarihi Safranbolu evlerinin çoğu eski çarşıda. Kaymakamlar Konağı‘nı mutlaka gezin. İlçe merkezinde Cinci Hanı ve Cinci Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Kent Tarihi Müzesi gibi çok sayıda tarihi yapı var. Yetiştirebiliğiniz kadarını gezin ama Türkiye’nin sayılı mağaralarından olan Bulak Mencilis Mağarası‘nı da ziyaret etmeyi unutmayın.